4.07.2008 Ozdravný pobyt u moře pro děti z Grozného

DSC00077.JPG

Téměř tři desítky dětí z deseti nejhůře postižených rodin v Grozném se i letos chystají na ozdravný pobyt u Kaspického moře. Navazujeme tak na akci z loňského července, kdy naše kolegyně v Čečensku s naší finanční pomocí zorganizovaly pobyt poprvé (podrobnosti ZDE). Byl to jeden z nejúspěšnějších projektů Komunitního centra v Grozném, k jehož zopakování můžete přispět i vy..

Loňský pobyt se uskutečnil u Kaspického moře v sousedním Dagestánu v sanatoriu Priboj. Je to léčebna pro děti s anemií, plicními chorobami a poruchami imunity. Pro čečenské děti, jejichž zdravotní stav není příliš radostný, byl pobyt u moře uskutečněním pohádkového snu. Celkové radosti z akce přispěl i postoj ředitele sanatoria, který se o děti nejen úžasně postaral, ale celé skupině poskytnul výraznou slevu.


SOS akce v rámci projektu Přátelské pomoci rodinám v Grozném

K ozdravnému pobytu u Kaspického moře bude i letos vybráno 26 dětí z deseti nejhůře postižených rodin. Doprovodný tým tvoří lékařka a tři vychovatelky. Letošní cestu plánujeme na konec srpna.

Cena jednoho dne pobytu včetně léčení a stravy je 800 rublů (1 rubl = 0,80 Kč), sleva pro čečenské děti činí 200 rublů. Celkové náklady vycházejí na 18.800 rublů denně. Minimální délka pobytu je 5 dní - tj. 94.000 rublů (cca 79.000 Kč).

Více informací poskytne Jana Hradilková - tel. 608 829 535, email: kristanka@nebesa.cz.

Číslo účtu: 911676001/5500, Raiffeisen Bank, konst. symbol 558, var. symbol 111111

 


Projekt občanského sdružení Berkat „Přátelská pomoc rodinám v Grozném" vznikl v roce 2003 a od roku 2005 probíhá v součinnosti s místním komunitním centrem Doezal (Semja, Rodina). Je založen na pomoci českých dárců čečenským rodinám, žijícím dosud ve sklepích vybombardovaných domů nebo v cizích polozbořených domcích. Jsou to většinou rodiny s více dětmi, jedním živitelem, někdy adoptivním, které prožily celou válku v Grozném, přišly o příbuzné, o živitele, o zdraví a střechu nad hlavou. Podpora těchto rodin spočívá v organizování tzv. SOS kampaní: Tým žen z centra Doezal doporučuje individuální způsob pomoci vždy konkrétní rodině podle jejích akutních potřeb. (Více informací o průběhu loňského Pobytu u moře a o programu Přátelské pomoci najdete na stránkách sdružení Berkat.)