16.09.2010 Vyhlašujeme sbírku na cukrárnu v Grozném

dort.jpg
Sny, vize a přání jsou jak semínka, pro která je třeba připravit a vyhmátnout správný moment, aby nabrala energii přinášející skutky. Toto je i případ snu Aluminiové královny Elzy o cukrárně v Grozném. Osudy Elzy a cukrárny se nepodařilo spojit, myšlenka však zůstala a během letošního Ramadánu se naše ženy v Grozném rozhodly sešlápnout jejímu uskutečnění pořádně plyn.

 

 


 

Ucenky_cechu.jpgImpulzem byla potřeba poprat se s nejistotou a „bezvýchodnou situací " na trhu práce pro mnohé absolventky našich kurzů a potřeba přivýdělků. Ženy z Komunitního centra Doezal (Semja) v čele s vrchní velitelkou již zahájeného „kulinářského cechu" Rozou podnikly cestu do Machačkaly v Dagestánu, seznámily se s pekařskými a cukrářskými podnikateli, vyrobily si plán, rozpočet, muž vrchní velitelky opravil strop zbytku malého domku na zahradě, zapůjčily si peníze na dveře a velké okno, Zaindi, Ramzan a Ruslan dali dohromady dostatek cihel na vnitřní úpravy a dostavbu domku, který se má stát pekařským a cukrářským učilištěm s prodejnou.

 

Příští rok by se tak mohlo toto zařízení stát prvním bistrem v Grozném, které bude mít v nabídce kromě čepalgašů, golubců, chalvy či chingalaše také bramborák a buchty (češskoje bljudo)...!
Samozřejmě bychom velice rádi našim ženám do začátku pomohli!


Minimální rozpočet na vybavení je následující: Příprava čepalgašů v centru Semja

Elektrická pekárna..........................36.000 rublů
Mrazírna........................................20.000 rublů
Elektrická metla – mixér 30 l...........38.000 rublů
Chladničkový pult...........................28.000 rublů
Materiál, nástroje, inventář................6.000 rublů

Dohromady..................................128.000 rublů (80.000 Kč)

 

Každý sponzor, který přispěje na vybavení Cukrárny, bude pak při zastávce v Grozném mít možnost se skvěle najíst, neřkuli vyučit se v přípravě libovolné kavkazské specialitky! Předem velice děkujeme a o průběhu tohoto smělého projektu vás budeme samozřejmě pravidelně a rádi informovat.

 

Své příspěvky posílejte na účet u Raiffeisen Bank:

911676001/5500, var. symbol 11124, konst. symbol 558


o2.jpgj.jpg

Přestavba zahradního domku na kulinářskou dílnu

dobroty_u_Rozy.jpglekce_cepalgase.jpg

Čečenské pohoštění o Rozy Příprava čepalgašů v centru Semja


 

Leták:

SOS_cukrarna.jpg