17.09.2009 Kaspik 2009

P1010272.JPGKaždoroční výprava dětí z rodin programu Přátelské pomoci za ozdravěním a vykrmením do lázní Izberbaš u Kaspického moře se i letos se zdarem podařila. Počasí se vydařilo, žádné z dětí se neutopilo, neutancovalo, všechny odjížděly zpět do Grozného opálené, nakrmené, vycákané, nadšené a šťastné.

Pobyt trval týden, strava byla opět vynikající, personál lázní vyšel naší grozněnské skupině opět vstříc už i tím, že pro ně narychlo našel místa v nejexponovanější rekreační době. 


Sestavu tvořil starý kádr z rodin Tantajevých, Šovlachových, Elchanových, Kurmagomadových, Rasujevých, Batalových, Muzaevých... ale staré děti vystřídalo i pár nových, z rodin, které teprve čekají na nové české přispěvatele.

Bohužel se tentokrát nepodařilo získat celou potřebnou částku na uhrazení všech nákladů, takže jsme byly nuceny po dohodě s koordinátorkou Přátelské pomoci Rozou ukrojit část prostředků z nerozlišených peněz, které získáváme na pomoc rodinám. Nicméně vzhledem k trvalé péči a jiným způsobům podpory rodinám, které přicházejí přímo od nefinančních sponzorů ve formě oblečení apod. jsme se dohodli, že tento krok je nejen nezbytný, ale i korektní. Tato dohoda je i výsledkem skutečnosti, že děti a mládež z okruhu podporovaných rodin se navzájem již dobře znají a taková výjimečná akce jako je výjezd k moři, je pro ně i jejich maminky nebo tatínky obrovskou a ojedinělou událostí, ze které pak čerpají po celý rok.

Děkujeme moc všem dárcům, kteří i letos věnovali pár peněz na tuto akci, věřte, že nebýt Vaší důvěry, nebylo by radosti, která je velkým motivačním důvodem nejen pro čečenské rodiny, ale hlavně pro náš tým v Grozném!

Pokud usoudíte, že tato akce Vám stojí za podporu, již teď můžete přispívat na výjezd dětí k moři v příštím červenci!


Info na: Jana Hradilková - tel.608 829 535, email: kristanka@nebesa.cz.

Číslo účtu: 911676001/ 5500, Raiffeisen Bank, konst. symbol 558, var. symbol 111111

DSC01986.JPGP1010275.JPGP1010297.JPGP1010328.JPG

Více fotografií naleznete ZDE.