9.06.2010 Přijďte debatovat s lidmi z Kavkazu

Srdečně Vás zveme na dvě zajímavá setkání, která se uskuteční v průběhu června 2010:


debatní posezení s hosty z Grozného,
které se uskuteční v Mlýnské kavárně na Kampě v pátek 18. 6. 2010 od 17:00 do 19:00,

a

Čtvrté posezení v rámci cyklu debatních večerů na téma My, obyvatelé Středu Evropy.


Srdečně Vás zveme

na debatní posezení s hosty z Grozného

které se uskuteční v Mlýnské kavárně na Kampě v pátek 18. 6. 2010 od 17:00 do 19:00.

Akce se koná v rámci každoroční pouliční slavnosti zvané RefuFest aneb PřijdeSvátek, kterou pořádá sdružení Berkat ve dnech 18. - 19. 6. v parku na pražské Kampě.

Hosty debaty jsou Roza, Zaindi a Chava - naši dlouholetí spolupracovníci z Čečenska, kde od roku 2001 společně vyvíjíme různé činnosti s cílem obnovit vitalitu a radost ze života po válce.

V kruhu přátel, spolupracovníků a dárců si budeme s našimi hosty povídat o tom, jak, za jakých okolností, s kým a proč to děláme a jaké vyhlídky má naše společná práce do budoucna.

 

 


Dovoluji si Vás pozvat na Čtvrté posezení
v rámci Cyklu debatních večerů na téma My, obyvatelé Středu Evropy

 

Přítomnost větších či menších skupin lidí jiného původu byla vždy součástí života a historie této země. Počtvrté se setkáme, abychom si povídali o tom, jak se navzájem ovlivňujeme v rámci času i prostoru. O tom, jestli a jak žijeme vedle sebe, odděleně nebo spolu, si budeme tentokrát povídat s lidmi s původem z Kavkazu.

Tématem tohoto setkání je „Konflikt". Jak se projevuje solidarita lidí, úřadů, médií a společnosti v případě diaspory, která zde nemá dlouhou historickou tradici, která je poměrně mladá a v této zemi ještě ne příliš integrovaná? Tato diaspora se zde tvoří z lidí, kteří k nám přicházejí z konfliktních podmínek především proto, že zde hledají klid k životu. Co k nám přinášejí nového? Co zde nacházejí? Jaké společné téma mohou Češi a Kavkazané skrze společné soužití objevovat a dále rozvíjet?

 

v pondělí 28. června v čítárně Unijazzu, od 17.30

adresa: Jindřišská 5, Praha 1, 4. patro


(vchod z Jindřišské do pasáže, potom dveře do čítárny na pravé straně od vchodu, uvnitř domu)

 

 

 

 

 

 

I pro tentokrát máme přichystané hudební překvapení.

Samozřejmě uvítáme všechny, kteří se účastnili předchozích debat a byli spokojeni. Návaznost pomůže vylepšit pokračování cyklu do příštího roku.

I tentokrát bude v pavláčce proti baru prodejní bazárek předmětů lidové i rodinné tvořivosti z tuzemska i dálavy. Tentokrát nebude chybět ani víno z Kavkazu...

 

Kontakt: Jana Hradilková (kristanka@nebesa.cz, tel. 608 829 535)