18.05.2012 Sbírka na ozdravný pobyt čečenských děti u moře

P1010272.JPG

V roce 2007 se poprvé povedlo česko-čečenské skupině přátel a kolegů ze dvou sdružení (Berkat a Semja) splnit několika grozněnským dětem sen o moři. Rádi bychom i letos tento sen pomohli uskutečnit. Jde o ozdravný pobyt u Kaspického moře pro nemocné děti z chudých a neúplných rodin uskutečňovaný ve spolupráci s provozovatelem letoviska v dagestánských lázních Izberbaš u Kaspického moře. Tato akce se může konat vždy pouze za předpokladu, že se nám podaří sehnat podporu od soukromých českých dárců.

 

 


Dámy, které pak cestu a desetidenní pobyt u moře organizují, jsou členkami našeho partnerského sdružení Semja v Grozném, které od r. 2005 poskytuje pomoc ženám, dětem a starým lidem v ohrožení a provozuje vlastní vzdělávací program pro mladé dívky, které vyrůstají v rodinách, poškozených válečným konfliktem v Čečensku.

Zprávy a fotografie z předchozích cest dětí k moři najdete například ZDEPokud se rozhodnete letošní výjezd čečenských dětí k moři podpořit, prosím, dejte vědět na adresu kristanka@nebesa.cz nebo na telefon 608 829 535.