14.07.2013 Stav letní sbírky k 10. 7. 2013

Vážení přátelé, děkujeme všem, kteří dosud finančně podpořili naši myšlenku opět poslat zdravotně ohrožené děti z Grozného ke Kaspickému moři. Dosud se povedlo dát dohromady zhruba polovinu potřebné sumy. Výjezd se má uskutečnit po skončení měsíčního půstu svatého období Ramadán. Pobyt v lázních je již zajištěn.

 


Hlavní tahounka akce Roza se sama potýká s dosti závažnými zdravotními problémy, které se pokoušíme v rámci svých omezených možností společně s ní řešit - což samo o sobě je záležitost velice složitá.

Stále doufáme a věříme, že se akci i letos podaří uskutečnit.

Poměry rodin, které v Grozném podporujeme, jsou stále nelehké, i když situace v Grozném má dozajista jinou podobu než v době, kdy jsme tam začínali.

Protože do Čečenska my sami již za současných podmínek nemůžeme jezdit, jsme odkázáni na kontakt přes internet či telefon. I když kontakt je stále svěží, informace běží spíše po pocitové a důsledkové rovině.

Jsme ovšem velice vděční za to, že energie našeho vztahu s přáteli v Grozném se drží a trvá.

Prosíme, pomozte nám vlévat ji novou, dobrou energii do žil i tím, že byť skromně, podpoříte náš záměr udělat jim radost a nabít je kontaktem s mořem a sluncem, který jim v naprosté většině pomůže na mnoho dalších měsíců! Věřte, není to málo!


Předem velice děkujeme!

Za Česko-čečenskou společnost

Jana Hradilková